Підвищення ціни на ТВ послуги

Всіх провайдерів хто цими вихідними поїде на конференцію Telecom Ukraine 2020 в Одесу, яку вже неофіційно назвали COVID-TU2020, буде чекати «приємна» новина. А саме – оголошення про підвищення РРЦ (роздрібної рекомендованої ціни) із нинішних 80 гривень до 99 гривень за найдешевший ТВ-пакет. 

Цікаво що підвищення планується не з 1 січня (як зазвичай), а вже з 1 листопада цього року. На те є свої причини і жодна коронакриза цьому не помішає.

Кажуть, чотири телегрупи та найбільші провайдери мають свій закритий «картельний» клуб. Організатором його був вже колишній директор Digital Screens (Oll TV + Xtra TV) Борис Данилов. Не дивлячись на карантин, «картельний» клуб продовжує періодично збиратись в приміщенні Digital Screens на Солом’янській площі. 

До клубу входять всі телегрупи (включно з провайдерами телегруп – «Віасат», Xtra TV, Oll TV та «Домашнє ТБ») та найбільші провайдери: «Воля», «Триолан», Меgogo та донедавна входив «Ланет». 

Як стало відомо TV Post, бенефіціаром підняття ціни не з 1 січня, а з 1 листопада стала «Воля». Яким чином «Воля» «вмовила» інших перенести дату підняття РРЦ – невідомо. У «Волі», напевно, єдиної серед провайдерів мінімальний пакет уже і так коштує близько 99 гривень. Схоже, на хвилі негативу від підняття ціни іншими провайдерами, «Воля» розраховує отримати перетік абонентів до себе.

Також вірогідно до ініціативи «Волі» приєднаються ОТТ-сервіси, які зможуть з підняттям ціни дати абонентам додаткові канали або доступ до VOD. Звичайні ж «аналогові» кабельні провайдери або розгублять остаточно своїх клієнтів або отримають додаткові 10 гривень з абонента. В деякій мірі win-win збережеться.

Раніше «бенефіціарами» мінімальних цін на ТВ-пакети називали профільні асоціації провайдерів. Так, в 2018-му мінімальна вартість ТВ-пакету стартувала з 50 гривень, у 2019-му склала уже 70 гривень, у 2020-му дійшли до 90 гривень. Для регіонів найдешевший пакет ТБ може коштувати менше. Для міст з населенням «50 тис. +» застосовується коефіцієнт 0,9; для населених пунктів «50 тис.-» – коефіцієнт 0,8. Вартість ТБ-пакету може бути нижчою тільки на час акцій, тривалість яких повинна становити не більше 6 місяців. Якщо провайдер продає пакети нижче РРЦ, йому гарантові проблеми з телегрупами.

Головна інтрига полягає в нових цінах за канали телегруп для провайдерів в наступному році. В цьому році 23 канали медіагруп обходяться провайдерам в 21,6 грн з розрахунку на одного абонента в місяць. Якщо в кулуарах уже називана нова ціна за мінімальний ТВ-пакет, то схоже на те, що уже відома також ціна за канали телегруп в 2021-му.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.